Президентимизнинг тегишли қарорига мувофиқ, дори воситалари референт нархларининг жамоатчилик учун очиқлигини кенгайтириш мақсадида, Дори воситалари, тиббий буюмлар ва тиббий техника экспертизаси ва стандартлаштириш давлат маркази томонидан махсус мобил илова ишлаб чиқилди.
Энди сиз, "UZPHARMINFO" дастури орқали дори воситаларининг референт нархларини кўриш ва кузатиб бориш имконига эга бўласиз.
Дастурни қуйидаги ҳаволага кириб юклаб олшингиз мумкин:
Эслатиб ўтамиз, "Аҳолини сифатли дори воситалари ва тиббий буюмлар билан таъминлаш юзасидан қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида"ги Президент қарорига мувофиқ, 2023 йил 1 июлдан бошлаб референт нархлари қайд этилмаган ёки қайд этилган нархдан юқори бўлган дори воситаларини сертификатлаштириш тақиқланади.

Теперь ознакомиться с розничными референтными ценами на лекарства стало еще проще!
В соответствии с соответствующим постановлением Президента Государственным центром экспертизы и стандартизации лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники разработано специальное мобильное приложение в целях расширения доступности для населения референтных цен на лекарственные средства.
Теперь у вас будет возможность видеть и отслеживать референтные цены на лекарства через программу «UZPHARMINFO».
Скачать программу можно по следующей ссылке:
Напоминаем, что в соответствии с Указом Президента «О дополнительных мерах по обеспечению населения качественными лекарственными средствами и товарами медицинского назначения» с 1 июля 2023 года запрещено сертифицировать препараты и изделия медицинского назначения дороже или без референтной цены.