Соғлиқни сақлаш вазири тадбиркорлик субъектлари вакиллари билан очиқ мулоқот ўтказди
27-февраль куни Соғлиқни сақлаш вазири Асилбек Худаяров фармацевтика тармоғида фаолият кўрсатиб келаётган тадбиркорлик субъектлари вакиллари билан очиқ мулоқот ўтказди.
Унда вазирлик масъуллари, Фармацевтика маҳсулотлари хавфсизлиги маркази, Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги, Давлат божхона қўмитаси, "Дори-Дармон" АК ва бошқа тегишли ташкилотлар ходимлари иштирок этдилар.
Бу ишбилармонларни ўйлантириб келаётган масалаларни жойида ҳал этиш имконини берди. Шу тариқа раҳбарлар ва тадбиркорларнинг ўзаро мулоқотига асосланган янги платформага асос солинди.
Учрашув доирасида соҳада тадбиркорликни янада ривожлантиришга оид устувор вазифалар белгиланди ва янги лойиҳаларни чуқур таҳлилдан ўтказилди.

Министр здравоохранения провел открытый диалог с представителями субъектов предпринимательства
27 февраля Министр здравоохранения Асилбек Худаяров провел открытый диалог с представителями субъектов предпринимательства, работающих в фармацевтической отрасли.
В нем приняли участие ответственные лица министерства, сотрудники Центра безопасности фармацевтической продукции, Агентства по развитию фармацевтической отрасли, Государственного таможенного комитета, АК "Дори-Дармон" и других соответствующих организаций.
Это позволило решить на месте вопросы, которые волнуют предпринимателей. Таким образом, была создана новая платформа, основанная на диалоге между руководителями и предпринимателями.
В рамках встречи определены приоритетные задачи по дальнейшему развитию предпринимательства в отрасли и проведен глубокий анализ новых проектов.