Кучли таъсир қилувчи дори воситаларининг ноқонуний муомаласи билан боғлиқ бир нечта ҳолат аниқланди
Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент ҳамда ДХХнинг Зангиота тумани бўлимлари томонидан вилоят ИИБ ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбирда фуқаро О.К. 56 дона “Регапен” номли кучли таъсир қилувчи дори воситасини фуқаро В.Д.га 1,9 млн сўмга сотган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Шу каби, Департаментнинг Каттақўрғон туман бўлими томонидан ДХХ ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбирда фуқаролар С.М. ва М.О. фуқаро Х.Х.га таркибида кучли таъсир қилувчи моддаси бўлган 288 дона дори воситасини 1,6 млн сўмга сотган вақтида ашёвий далиллар билан ушланганлар.
Департаментнинг Бўка туман бўлими томонидан ИИБ ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбирда, Фарғона вилоятидан келган Ш.Д. “Lacetti” русумли автотранспорт воситасида 21 дона “Тропикамид” нолми кучли таъсир қилувчи дори воситасини ўтказиш мақсадида олиб келганлиги аниқланиб, ашёвий далил сифатида олинган.
Худди шундай, Департаментнинг Юнусобод туман бўлими томонидан ИИБ ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбирда фуқаро Ж.Б.нинг “Hunday Elantra” русумли автотранспорт воситаси “Қашқар” МФЙ ҳудудида тўхтатиб кўздан кечирилганда, автомашина салонида 82 дона “Регапен”, 19 дона “Седоник” ҳамда 11 дона “Тропикамид” номли кучли таъсир қилувчи дори воситалари мавжудлиги аниқланиб, ашёвий далил сифатида олинган.

В оперативном мероприятии, проведенном Управлением Генеральной прокуратуры и Зангиатинским районным управлением СГБ совместно с областными сотрудниками УВД, задержана гражданин О.К. при продаже гражданину В. Д 56 единиц сильнодействующего препарата «Регапен» за 1,9 млн сумов.
Также, в оперативном мероприятии, проведенном Каттакорганским райотделом Департамента совместно со Службой государственной безопасности, сообщники С.М. и М.О. были пойманы с вещественными доказательствами, когда продали гражданину X.X. 288 препаратов, содержащих сильнодействующие вещества, на сумму 1,6 млн сумов.
В оперативном мероприятии, проведенном Бокинским районным отделом управления совместно с сотрудниками УВД, был задержан водитель автомобиля «Лачетти» Ш.Д из Ферганской области. В его машине обнаружили 21 единицу «Тропикамида», которые незаконно провозились с целью передачи.
Так же, в ходе оперативного мероприятия, проведенного Юнусабадским районным отделением Департамента совместно с сотрудниками УВД, в районе махаллинского схода граждан «Кашкар» был остановлен и досмотрен автомобиль Hyundai Elantra гражданина Ж.Б. В ходе досмотра были обнаружены 82 единицы «Регапена», 19 единиц препарата «Седоник», 11 единиц «Тропикамида». Все они изъяты в качестве вещественных доказательств.
По данным фактам возбуждены уголовные дела по статье 251-1 УК (незаконное введение в оборот сильнодействующих или ядовитых веществ) и проводятся следственные действия.