Сўнгги йилларда мамлакатимизда туризм соҳаси иқтисодиётнинг муҳим стратегик тармоғига айланиб бормоқда. Айниқса, ички туризмни ривожлантиришга алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Ички туризм орқали эса юртдошларимиз Ватанимиз тарихи, табиатини, диққатга сазовор жойларини ўрганиши, мароқли ҳордиқ чиқариши мумкин.
Президентимизнинг 15.05.2025 йилдаги Фармони билан 2025 йил июнь ойидан бошлаб "Ўзбекистон бўйлаб саёҳат қил!” ички туризмни ривожлантириш дастурини амалга ошириш учун ҳар ойнинг иккинчи ҳафтасининг шанба ва якшанба кунлари "Оила ва жамоа билан саёҳатга чиқиш куни” этиб белгиланган.
"Дори-Дармон" акциядорлик компанияси касаба уюшмаси томонидан ходимлар учун 2025 йил 24 август якшанба куни Хумсон дам олиш масканига бир кунлик саёҳат уюштирилди.
Угам дарёсининг шарқироқ сувлари, Бўстонлиқ туманидаги тоғларнинг пурвиқор кўриниши қалбларга сокинлик бериб, ўрмонлари, табиатнинг беқиёс гўзаллиги дилларни яйратди.

Хороший отдых — залог продуктивного труда
В последние годы туризм в нашей стране постепенно превращается в важную стратегическую отрасль экономики. Особое внимание уделяется развитию внутреннего туризма.
Благодаря внутреннему туризму наши соотечественники получают возможность ближе познакомиться с историей, природой и достопримечательностями Родины, а также интересно провести свой досуг.
Указом Президента от 15 мая 2025 года с июня 2025 года в целях реализации программы развития внутреннего туризма «Путешествуй по Узбекистану!» установлены «Дни путешествий с семьёй и коллективом» — в субботу и воскресенье второй недели каждого месяца.
Профсоюзом акционерного компания «Дори-Дармон» организовала однодневную поездку для сотрудников 24 августа 2025 года, в воскресенье, в санаторий «Хумсон».
Шумящие воды реки Угам и величественный вид гор в Бостанлыкском районе приносят душевное спокойствие, а леса и неповторимая красота природы восхищают сердца.