Ташриф давомида икки томонлама ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди.
"Дори-Дармон" акциядорлик компанияси тижорат директори Рамил Абдулов компания аҳолини ижтимоий аҳамиятга эга дори воситалари билан таъминлашда етакчи ўринда туриши, юртимизда босқичма-босқич жорий этилаётган Давлат тиббий суғурта тизими доирасида аҳолини бепул дори воситалари билан таъминлаш мақсадида йўлга қўйилган Реимбурсация дастуридаги иштироки, кўплаб маҳаллий ва чет эллик етакчи ишлаб чиқарувчи корхоналар билан ҳамкорликда ишлаб келаётганлиги ҳақида маълумотлар бериб ўтди.
Ўз навбатида “Kusum Uzbekistan” МЧЖ директори Фируз Насриев "Дори-Дармон" АК билан муқаддам ҳамкорликда ишлангани ва айрим сабабларга кўра узилган алоқани қайта тиклаш икки томонлама манфаатли бўлиши, Ҳиндистоннинг "Kusum Healthcare Pvt. Ltd." компаниясининг учта Ҳиндистонда ва битта Украинада замонавий заводлари борлиги, бешинчиси эса Ўзбекистонда - Тошкент вилояти Зангиота туманидаги “Tashkent Pharm Park” кластерининг саноат зонасида қад ростлаётгани ҳақида гапирди. Компания томонидан ишлаб чиқарилаётган 100 дан ортиқ брендлар гинекология, кардиология, эндокринология, неврология, гастроэнтерология ва бошқа кўплаб соҳаларда муваффақиятли қўлланилаётганлиги таъкидланди.
Учрашув давомида аҳоли ўртасида талаб кўп бўлган дори воситаларини мақбул шартларда етказиб бериш, узлуксизлигини таъминлаш ҳамда соҳага оид бошқа масалалар муҳокама қилинди, якунда ҳамкорлик алоқалари йўлга қўйилишига келишиб олинди.

В АК "Дори-Дармон" состоялась встреча с руководством ООО "Kusum Uzbekistan"
Коммерческий директор акционерной компании "Дори-Дармон" Рамиль Абдулов рассказал, что компания занимает ведущее место в обеспечении населения социально значимыми лекарственными средствами, участвует в программе реимбурсирования, организованной для обеспечения населения бесплатными лекарственными средствами в рамках поэтапно внедряемой в нашей стране системы государственного медицинского страхования, сотрудничает со многими ведущими отечественными и зарубежными производителями.
В свою очередь, директор ООО "Kusum Uzbekistan" Фируз Насриев отметил, что они ранее уже сотрудничали с АК "Dori-Darmon" и восстановление связи, прерванной по некоторым причинам, было бы взаимовыгодным. Также он рассказал, что индийская компания "Kusum Healthcare Pvt. Ltd." имеет три современных завода в Индии и один Украине, а пятый уже строится в Узбекистане - в промышленной зоне кластера "Tashkent Pharm Park" в Зангиатинском районе Ташкентской области. Было отмечено, что более 100 брендов, производимых компанией, успешно используются в гинекологии, кардиологии, эндокринологии, неврологии, гастроэнтерологии и многих других областях.
В ходе встречи обсуждены вопросы беспрерывной поставки лекарственных средств, пользующихся большим спросом среди населения, на приемлемых условиях и другие вопросы, связанные с отраслью. Сторонами была достигнута договоренность о налаживании сотрудничества.