"Dori-Darmon" aksiyadorlik kompaniyasi tijorat ishlari boʻyicha direktori Ramil Abdulov, Rivojlantirish va investitsiya direktori Bahodir Masharipov hamda Tashqi iqtisodiy aloqalar boʻlimi boshligʻi Zafar Umarovlar Golrang Pharmaceutical Investment kompaniyasi bosh direktori (Eron Islom Respublikasi) Janob Ashofte, Faran Shimi kompaniyasi bosh direktori Janob Molaie, Tulipa pharma bosh direktori (Armaniston) Shamshiri Shiva xonim bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvda hamkorlik masalalari хususan, Oʻzbekistonda farmatsevtika ishlab chiqarish korxonasini ochish, Oʻzbekiston farmatsevtika bozoriga sifatli dori vositalarini yetkazib berish va yurtimiz aholisini zarur dori vositalari bilan taʼminlash masalalari muhokama qilindi.
Golrang Pharmaceutical Investment kompaniyasi 2010-yilda Golrang Industrial Group xolding guruhi tomonidan tashkil etilgan va yillar davomida Eron respublikasi farmatsevtika sanoatining muhim va asosiy qismiga aylanib ulgurgan. Kompaniya tizimida bir qator shoʻba korxonalar boʻlib, xomashyo, tayyor mahsulotlar, farmatsevtika, oʻsimlik va oziq-ovqat qoʻshimchalarini ishlab chiqaradi, shuningdek, oʻz mahsulotlarini xorijiy mamlakatlarga eksport qiladi.

Обсуждены вопросы сотрудничества с компанией Golrang Pharmaceutical Investment
Коммерческий директор акционерной компании "Дори-Дармон" Рамиль Абдулов, директор по развитию и инвестициям Баходир Машарипов и начальник отдела по внешним экономическим связям Зафар Умаров провели встречу с генеральным директором компании Golrang Pharmaceutical Investment (Исламская Республика Иран) господином Ашофте, генеральным директором компании Faran Shimi господином Молае, генеральным директором Tulipa pharma (Армения) госпожой Шамшири Шива.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества, в частности, открытия фармацевтического предприятия в Узбекистане, поставки качественных лекарственных средств на фармацевтический рынок нашей страны и обеспечения населения страны необходимыми лекарственными средствами.
Компания Golrang Pharmaceutical Investment была основана в 2010 году холдинговой группой Golrang Industrial Group как направление фармацевтического бизнеса и на протяжении многих лет стала важной и ключевой частью фармацевтической индустрии иранской республики. В системе компании есть ряд дочерних предприятий, которые производят сырье, готовую продукцию, фармацевтические, растительные и пищевые добавки, а также экспортируют свою продукцию в зарубежные страны.