ССБ бошлиқлари мурожаатларни шахсий телефон рақами орқали ҳам қабул қилади
Фуқаро мурожаатлари энди ҳудудий соғлиқни сақлаш бошқарма бошлиқларининг шахсий телефон рақами орқали ҳам қабул қилинади. Бу ҳақда ССВ матбуот хизмати хабар  бермоқда.
Бундан аввал соғлиқни сақлаш вазири Амрилло Иноятовнинг +998914031773 шахсий телефон рақами орқали соҳадаги муаммолар юзасидан аниқ факт ва далилларга асосланган мурожаатлар қабул қилиниши ҳақида хабар берилган эди.
Ушбу анъанани давом эттирган ҳолда ҳудудий соғлиқни сақлаш соҳаси масъуллари ҳам ўз шахсий рақамларини жамоатчиликка очиқлади:
Мурад Қурбанов — Қорақалпоғистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазири: +998994141003
Анвар Алимов — Тошкент шаҳар соғлиқни сақлаш бош бошқармаси бошлиғи: +998888090859
Азизбек Мирзажонов — Андижон вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи: +998944431211
Асқар Баҳронов — Буxоро вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи: +998914060013
Озода Маҳмудова — Жиззаx вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи: +998941651122
Бобур Тешаев — Қашқадарё вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи: +998991867072
Нурали Сафоев — Навоий вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари: +998935571103
Абдулҳоди Иминов — Наманган вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи: +998913594716
Давронбек Жуманиёзов — Самарқанд вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи: +998915356665 (телеграм), +998662349948
Комил Абдивоҳитов — Сурxондарё вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи: +998955011103
Хуршид Ҳакимов — Сирдарё вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи: +998959809797
Тўрақул Арзиқулов — Тошкент вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи: +998998487400
Абдуқаюм Тўхтақулов — Фарғона вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи: +998937316611
Иноят Ҳажиев — Xоразм вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи: +998998952632.
«Ҳурматли фуқаролар! Ушбу телефон рақамлари орқали ўз ҳудудингизда тиббиётга оид муаммо, масалалар ва таклифлар бўйича соҳа масъулларига тўғридан тўғри мурожаат йўллашингиз мумкин. Масъуллар ушбу рақамларнинг доимий ишлаб туриши учун шахсан жавобгардир!
Бундан ташқари, фуқаролар ўз мурожаатларини вазирлик қошида куну тун фаолият олиб борувчи «1003» қисқа рақамли Сall-марказ, Қорақалпоғистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги, вилоятлар ва Тошкент шаҳар соғлиқни сақлаш бошқармалари қошида мунтазам фаолият юритувчи «1103» қисқа рақамли Сall-марказ’лар орқали ҳам йўллашлари мумкин», дейилади вазирлик хабарида.

Начальники системы Минздрава теперь будут принимать обращения по личным телефонным номерам
Обращения граждан теперь принимаются и по личным телефонам руководителей областных управлений здравоохранения. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава.
Ранее сообщалось, что заявления, основанные на конкретных фактах и доказательствах, будут приниматься по личному номеру телефона министра здравоохранения Амрилло Иноятова +998914031773.
Продолжая эту традицию, руководители областных управлений здравоохранения также обнародовали свои личные номера:
Мурад Курбанов — Қорақалпоғистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазири: +998994141003
Анвар Алимов — начальник Главного управления здравоохранения города Ташкента : +998888090859
Азизбек Мирзажонов — начальник Андижанского областного управления здравоохранения: +998944431211
Аскар Баҳронов — начальник Бухарского областного управления здравоохранения: +998914060013
Озода Махмудова — начальник Джизакского областного управления здравоохранения: +998941651122
Бобур Тешаев — начальник Кашкадарьинского областного управления здравоохранения: +998991867072
Нурали Сафоев — начальник Навоийского областного управления здравоохранения: +998935571103
Абдулходи Иминов — начальник Наманганского областного управления здравоохранения: +998913594716
Давронбек Жуманиёзов — начальник Самаркандского областного управления здравоохранения: +998915356665 (телеграм), +998662349948
Комил Абдивохитов — начальник Сурхандарьинского областного управления здравоохранения: +998955011103
Хуршид Хакимов —начальник Сырдарьинского областного управления здравоохранения: +998959809797
Туракул Арзикулов — начальник Ташкентского областного управления здравоохранения: +998998487400
Абдукаюм Тухтакулов — начальник Ферганского областного управления здравоохранения: +998937316611
Иноят Хажиев — начальник Хорезмского областного управления здравоохранения: +998998952632.
«Уважаемые граждане! По этим телефонным номерам вы можете напрямую связаться с местными должностными лицами по поводу медицинских проблем, вопросов и предложений в вашем районе. Ответственные лица несут личную ответственность за бесперебойную работу этих номеров!
Кроме того, граждане могут направить свои обращения через Call-центр «1003», работающий круглосуточно при министерстве, и в Call-центр «1103», регулярно функционирующую при Министерстве здравоохранения Республики Каракалпакстан, областных управлениях здравоохранения и управления города Ташкента", - заявили в обращении министерства.